१३ वर्षदेखि शाइन रेसुङ्गा डेभलपमेन्ट बैंकका सेयरधनीको छैन हात खाली, कुन वर्ष कति दियो लाभांश ?

काठमाडौं । यस वर्ष शाइन रेसुङ्गा डेभलपमेन्ट बैंकका सेयरधनीहरुले ११.०५ प्रतिशत लाभांश पाउने भएका छन् । बैङ्कले गत आर्थिक वर्ष २०७९/८० को मुनाफाबाट आफ्ना सेयरधनीलाई १०.५० प्रतिशत बोनस सेयर र कर प्रयोजनका लागि ०.५५ प्रतिशत नगद लाभांश वितरण गर्ने भएको छ ।

बैङ्कको असोज २३ गते बसेको सञ्चालक समितिको बैठकले सो बराबरको लाभांश वितरण गर्ने निर्णय गरेको हो । अघिल्लो वर्ष बैङ्कले १३.३० प्रतिशत बोनस सेयर र कर प्रयोजनार्थ शून्य ०.७ प्रतिशत नगद लाभांश वितरण गरेको थियो । बैङ्कले मर्जर बिना नै आफूलाई अब्बल बैङ्कको सूचीमा कायम राखेको छ । बैङ्कको अधिकांश सूचकहरू सन्तोषजनक रूपमा वृद्धि हुँदै आएको छ ।

बैङ्कले विगत १३ वर्षदेखि निरन्तर आफ्ना सेयरधनीहरूको हात रित्तो बनाएको छैन । बैङ्कले बोनस सेयर वितरणमै जोड दिएको देखिन्छ । आर्थिक वर्ष २०६७/६८ देखि नै बैङ्कले निरन्तर सेयरधनीहरुलाई लाभांश वितरण गर्दै आएको छ । सो आवमा बैङ्कका सेयरधनीले १५ प्रतिशत मात्रै नगद लाभांश पाएका थिए । त्यसपछि नै बैङ्कले निरन्तर रूपमा सेयरधनीहरुलाई मख्ख बनाउँदै आएको छ । बैङ्कले आव २०६८/६९ मा १७ प्रतिशत बोनस र ०.८९ प्रतिशत नगद लाभांश, आव २०६९/७० मा २० प्रतिशत बोनस र आव २०७०/७१ मा पनि १२ प्रतिशत नगद र १० प्रतिशत नगद लाभांश वितरण गरेको थियो ।

कुन आर्थिक वर्षका कति दियो ?

image 68 https://newskhari.com/wp-content/uploads/2023/10/shine-resunga.jpg

यो समाचार पढेर कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया दिनुहोस

आफ्नो ईमेल हालेर न्युज खरीको सदस्यता लिनुहोला।

©2022 News Khari सर्वाधिकार सुरक्षित Site By : Shikhar Host

ताजा अपडेट

ट्रेन्डिङ

छुटाउनै नहुने

खोज्नुहोस

सम्पादक:

बिमल खड्का

ठेगाना:

काठमाडौँ महानपा-११, सुन्धारा

सूचना विभाग दर्ता नं. 

३६१५-२०७९/८०

+९७७-९८५१२५४५५६, info@newskhari.com

© २०२२ Newskhari.com सर्वाधिकार सुरक्षित

कम्पनी दर्ता नं : २९४४७३/०७९/०८०

सम्पादक:

विमल खड्का

ठेगाना:

काठमाडौँ महानपा-११, सुन्धारा

सूचना विभाग दर्ता नं. 

३६१५-२०७९/८०

+९७७-९८५१२५४५५६, info@newskhari.com newskhari@gmail.com

© २०२२ Newskhari.com सर्वाधिकार सुरक्षित