प्रधानमन्त्री प्रचण्डले पाउने छैनन् आफ्नै पार्टी र कांग्रेसका यी सांसदको मत

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले आज प्रतिनिधिसभामा दोस्रो पटक विश्वासको मत लिँदैछन् ।

प्रचण्ड गत पुस १० मा नेकपा एमाले, राप्रपालगायत दलको समर्थनमा प्रधानमन्त्री नियुक्त भएका थिए । प्रचण्ड गठबन्धन बदलेर कांग्रेस, एकीकृत समाजवादीतिर फर्किएपछि ती दलले आफ्नो समर्थन फिर्ता लिएका थिए । संविधानको धारा १०० (२) को व्यवस्थाअनुसार, प्रचण्डले विश्वासको मत लिन लागेको हुन् । संविधानको धारा १०० (२) मा ७६ (२) बमोजिम गठन भएको सरकारले कुनै दलले समर्थन फिर्ता लिएको खण्डमा ३० दिनभित्र विश्वासको मत लिनुपर्ने व्यवस्था छ ।

दोस्रो पटक विश्वासको मत लिन कांग्रेस, राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी (रास्वपा), एकीकृत समाजवादी, जसपा, जनमत पार्टी, लोसपा, नाउपा, जनमोर्चा र आम जनता पार्टीले समर्थन गर्ने निश्चित छ । प्रतिनिधिसभामा कांग्रेससँग ८७, माओवादी केन्द्रसँग ३२, रास्वपासँग १९, जसपासँग १०, एकीकृत समाजवादीसँग १०, जनमतसँग ६, लोसपासँग ४, नाउपासँग ४, जनमोर्चा र आम जनता पार्टीसँग एक–एक जना सांसद छन् । स्वतन्त्र सांसदहरू अमरेशकुमार सिंह, योगेन्द्र मण्डलले पनि प्रचण्डलाई समर्थन गर्ने बताइएको छ ।

प्रचण्ड सुविधाजनक बहुमतमा रहे पनि उनको आफ्नै दल र गठबन्धनका सांसदको मत उनले पाउने छैनन् । त्यसमा माओवादी केन्द्रका सांसद वर्षमान पुन, कांग्रेसका सांसद चन्द्र भण्डारी र मनोरमा शेरचन छन् । स्वास्थ्यमा समस्या आएपछि यी तीनै जना उपचाररत छन् ।

यो समाचार पढेर कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया दिनुहोस

आफ्नो ईमेल हालेर न्युज खरीको सदस्यता लिनुहोला।

©2022 News Khari सर्वाधिकार सुरक्षित Site By : Shikhar Host

ताजा अपडेट

ट्रेन्डिङ

छुटाउनै नहुने

खोज्नुहोस

सम्पादक:

बिमल खड्का

ठेगाना:

काठमाडौँ महानपा-११, सुन्धारा

सूचना विभाग दर्ता नं. 

३६१५-२०७९/८०

+९७७-९८५१२५४५५६, info@newskhari.com

© २०२२ Newskhari.com सर्वाधिकार सुरक्षित

कम्पनी दर्ता नं : २९४४७३/०७९/०८०

सम्पादक:

विमल खड्का

ठेगाना:

काठमाडौँ महानपा-११, सुन्धारा

सूचना विभाग दर्ता नं. 

३६१५-२०७९/८०

+९७७-९८५१२५४५५६, info@newskhari.com newskhari@gmail.com

© २०२२ Newskhari.com सर्वाधिकार सुरक्षित