कोशीमा मन्त्रिपरिषद् गठन, सभामुखबाट राजीनामा दिएका गौतम बने अर्थमन्त्री

काठमाडौं । कोशी प्रदेशका नवनियुक्त मुख्यमन्त्री उद्धव थापाले शपथ लिएसँगै चार सदस्यीय मन्त्रिपरिषद् गठन गरिएको छ। बुधबार आयोजित एक समारोहमा कोशी प्रदेश प्रमुख परशुराम खापुङले नवनियुक्त मुख्यमन्त्री थापालाई पद तथा गोपनीयताको शपथ खुवाएका छन्। उनी मंगलबार मुख्यमन्त्री नियुक्त भएका हुन्।

यससँगै बुधबार तीन जना मन्त्री पनि नियुक्त भएका छन्। नेकपा (माओवादी केन्द्र) बाट बाबुराम गौतम, नेपाली कांग्रेसबाट प्रदीपकुमार सुनुवार र नेकपा (एकीकृत समाजवादी)बाट कमलप्रसाद जबेगू मन्त्री नियुक्त भएका हुन्। गौतमले आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्रालयको जिम्मेवारी पाएका छन्। उनले मंगलबार प्रदेश सभामुखबाट राजीनामा दिएका थिए।

त्यस्तै, कांग्रेसका सुनुवार खानेपानी, सिंचाइ तथा ऊर्जामन्त्री बनेका छन्। एकीकृत समाजवादीका जबेगूले सडक पूर्वाधार तथा भौतिक विकास मन्त्रालयको जिम्मेवारी पाएका छन्। नवनियुक्त तीनै जना मन्त्रीले पनि बुधबार पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन्।

सत्ता गठबन्धनमा रहेको जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) भने सरकारमा सहभागी भएको छैन। कोशी प्रदेश नामकरणको विरोध गर्दै जसपा यसअघि पनि सरकारमा सहभागी थिएन। अहिले पनि पुनर्नामकरण गर्नुपर्ने माग दोहोर्‍याएको छ।

यो समाचार पढेर कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया दिनुहोस

आफ्नो ईमेल हालेर न्युज खरीको सदस्यता लिनुहोला।

©2022 News Khari सर्वाधिकार सुरक्षित Site By : Shikhar Host

ताजा अपडेट

ट्रेन्डिङ

छुटाउनै नहुने

खोज्नुहोस

सम्पादक:

बिमल खड्का

ठेगाना:

काठमाडौँ महानपा-११, सुन्धारा

सूचना विभाग दर्ता नं. 

३६१५-२०७९/८०

+९७७-९८५१२५४५५६, info@newskhari.com

© २०२२ Newskhari.com सर्वाधिकार सुरक्षित

कम्पनी दर्ता नं : २९४४७३/०७९/०८०

सम्पादक:

विमल खड्का

ठेगाना:

काठमाडौँ महानपा-११, सुन्धारा

सूचना विभाग दर्ता नं. 

३६१५-२०७९/८०

+९७७-९८५१२५४५५६, info@newskhari.com newskhari@gmail.com

© २०२२ Newskhari.com सर्वाधिकार सुरक्षित